logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890
سرمایه گذاری خطرپذیر

سرمایه‌گذاری خطرپذیر ؛ بهترین راه برای کارآفرینی و حمایت از شرکت‌های نوپا

سرمایه‌گذاری خطرپذیر ؛ بهترین راه برای کارآفرینی و حمایت از شرکت‌های نوپا

همانطور که می دانید، استارت آپ ها و شرکت های نوپا برای حل کردن مسئله ای خاص شکل می گیرند. مشکلی که بیشتر این کمپانی ها با آن مواجه هستند، کمبود منابع مالی برای پیش بردن پروژه است. بانک ها و موسسات اعتباری به علت خطرهایی که در این زمینه وجود دارد، معمولا کمتر از طرح های خلاقانه و نوآورانه حمایت می کنند. همین موضوع سبب می گردد که بسیاری از ایده های خوب و خلاقانه، در حد حرف باقی بمانند و به مرحله اجرایی شدن نرسند.

 

در گذشته برخی از ثروتمندان در کنار دیگر تجارت های خود، سرمایه لازم برای کارهای جدید و نو را در اختیار صاحبان ایده قرار می دادند تا آنها بتوانند اهداف خود را پیش ببرند. اما ورود به عرصه تجارت های نوآورانه، آرام آرام به حرفه ای مستقل تبدیل شد و اصطلاحی به نام «VC» یا «سرمایه گذاری خطر پذیر» شکل گرفت.

 

کمپانی های فعال در این زمینه، با فراهم آوردن سرمایه مورد نیاز برای استارت آپ ها، به کارآفرینی کمک شایانی نموده و زمینه را برای پیشرفت در زمینه های مختلف به ویژه فناوری، فراهم می سازند. در این کار تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد و در اختیار قرار دادن منابع مالی، با ریسک و خطر همراه خواهد بود. به همین دلیل وی سی ها در ابتدا ایده مطرح شده برای استارت آپ را به دقت مطالعه نموده و در صورت مناسب دانستن آن، هزینه های پروژه را تقبل می کنند.

 

شرکت های سرمایه گذاری و کارآفرینی در ازای تامین منابع مالی، بخشی یا تمام سهام استارت آپ را دریافت کرده و در سود و درآمد آن شریک می شوند. البته باید در نظر داشت که این کمپانی ها تنها وظیفه رفع نگرانی های مالی را به عهده ندارند و در بازاریابی نیز مشارکت می کنند. این رویه توانسته بسیاری از ایده های نوآورانه را به نتیجه برساند و پیشرفت زیادی را به همراه داشته باشد.

 

درنتیجه ضرورت حمایت از استارت آپ ها و وضعیت بازار کار، سبب شده که صاحبان ثروت به این حیطه ورود پیدا کنند. شرکت سرمایه گذاری و کارآفرینی علم و ثروت پارس نیز در همین راستا شکل گرفته است و قصد دارد به کار آفرینی و ایجاد اشتغال کمک نماید.