logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890
تیم سازی در استارتاپ

تیم سازی در استارتاپ ها

مرحله شروع و راه‌اندازی هر کسب و کار به‌ خصوص یک استارتاپ کار سختی است اما یکی از اساسی‌ترین مراحل شکل‌گیری یک استارتاپ ، تیم سازی در استارتاپ است. کار تیمی به صاحبان کسب و کارهای نوپا این امکان را می‌دهد تا بهترین استعدادهای کارکنان خود را شناسایی و آشکار کرده و بهترین نتایج ممکن را از طریق کار مشارکتی تحقق بخشید. در کل می‌توان گفت موفقیت یک کسب و کار، شدیداً به این موضوع بستگی دارد که افرادی که در تیم حضور دارند، کار خود را به نحو احسن انجام دهند. به بیانی دیگر هر کسب و کار، برای اینکه بتواند موفقیت‌آمیز باشد، از همان ابتدای کار به یک تیم قوی و بامهارت نیاز دارد. برای این کار، به ترکیبی از مهارت ها و دانش افراد تیم نیاز است.

 

توجه به نکات زیر برای تیم سازی در استارتاپ خوب و بی‌نقص در مسیر رسیدن به اهداف کسب و کار نوپا ضروری است:

 

تشخیص نقاط ضعف

 

شناختن نقاط ضعف و موقعیت‌های خالی که باید برای آن‌ها افراد متخصص استخدام شوند بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. به دلیل اینکه در اغلب مواقع در آغاز کار منابع مالی اجازه استخدام تمام متخصص‌های مورد نیاز را نمی‌دهد، در نتیجه در ابتدا این موقعیت‌ها باید بر اساس اهمیت و تخصص‌های لازم اولویت‌بندی و سپس براساس اولویت‌های تعیین شده جذب نیرو شود. در این زمینه می‌توان از دیگر کارآفرینان و رهبران کسب و کاری که قبلاً تجربه تیم سازی در استارتاپ داشته‌اند مشاوره گرفت.

 

گسترش ارتباطات

 

مشاوران، مربی‌ها و اعضای هیأت مدیره نقشی مهم در حمایت و مشاوره در زمینه‌ی گسترش یک استارتاپ دارند. کسب و کارهای نوپا با تکیه بر شبکه‌های ارتباطات خود می‌توانند از متخصصان صنعت و کهنه‌کارهای این بخش درباره‌ی مسائل مختلف مشاوره بگیرند.

 

خلاقیت در زمان جذب نیروی انسانی

 

پس از تکمیل شبکه‌ی ارتباطات خارجی، زمان جذب افرادی رسیده که استخدام آنها در راستای افزایش موفقیت روزمره‌ی کسب و کار نوپا بسیار ضروری است. کمک گرفتن از آژانس‌های استخدامی نیز گزینه‌های خوبی هستند. هم‌چنین می‌توان از دوستان، همکاران و آشنایان در جهت معرفی افراد با تخصص‌های مورد نیاز کمک گرفت. تهیه لیستی از مهارت‌های حرفه‌ای و ویژگی‌های اشخاصی که در تیم مورد نیاز است درکنار خلاقیت کمک بزرگی در زمان جذب نیروی انسانی خواهد بود.

 

ایجاد فرهنگ کارگروهی و ازخودگذشتگی

 

در روند یک استارتاپ موفق همه با شتاب در حال حرکتند. هر یک از افراد در حال انجام کار چند نفر است. در نتیجه برای ایجاد فرهنگ کارگروهی و دستیابی به اهدافی بزرگ باید به‌دنبال افرادی بود که توانایی ایجاد سریع تطبیق با تغییرات را در خود داشته باشند. اولین قدم در ایجاد این فرهنگ استخدام افرادی است که پتانسیل لازم را داشته باشند.

 

فرهنگ‌سازی در تیم

 

تشکیل تیم در یک استارتاپ باید بر اساس یک هدف مشخص و با فرهنگ خاصی ایجاد گردد. فرهنگی که در آن در زمان‌های دشوار برای افراد اهمیت قائل بوده بتواند در چنین شرایط بحرانی خود را جمع و جور کرده و استارتاپ را از دشواری عبور می‌دهد. برای ایجاد این فرهنگ باید با دقت و جدیت عمل کنید.

 

به وجود آوردن حس اعتماد بین اعضای تیم

 

در تیم‌سازی برای راه‌اندازی یک استارت آپ، پیش از هر چیز باید با  گفتگوی صمیمانه و جمعی و شناخت بهتر از یکدیگر جو صمیمانه و مورد اعتماد بین افراد ایجاد کرد. مهم‌ترین اصل در تیم‌سازی این است که حس اعتماد، امنیت و ارتباط خوب میان اعضای تیم وجود داشته باشد و یا ایجاد شود.

 

حس همکاری و همدلی

 

برای ایجاد یک تیم منسجم و همسو باید افرادی را کنار هم جمع کنید که تفاوت‌های اخلاقی و شخصی زیادی نداشته باشند و تا حدودی به هم شبیه باشند. چرا که افراد تنها با این شرایط می‌توانند راحت‌تر می‌توانند حرف یکدیگر را بپذیرند و بر سر مسائل مهم تعامل و همکاری داشته باشند.

 

آمادگی و تمایل به مشارکت

 

افراد در یک کسب وکار نوپا باید با میل و اشتیاق مشغول به کار باشند. هنگام تیم سازی خیلی بهتر است که کسانی را کنار هم جمع کنید که واقعاً به هدف شما علاقه‌مند باشند و با علاقه کنار بقیه‌ی اعضا قرار بگیرند. تمایل به برقراری رابطه‌ی عالی با دیگر اعضای تیم داشته باشند و به این ترتیب به تحقق اهداف استارت آپ کمک کنند.

 

سازش با دیگرافراد حاضر در تیم

 

ایجاد یک جو صمیمی و پیشگیری از بروز هر گونه ناراحتی و سوءِ تفاهم در تیم برای بقای تیم ضروری است. اما بدیهی است که در یک تیم کاری افراد دچار مشکل می‌شوند و گاهی اعتمادها خدشه‌دار می‌گردد. پس نکته مهم اینجاست که در یک تیم افرادی انتخاب شوند که بتوانند به راحتی برای مشکل‌ها راه‌حل پیدا کنند و پس از هر دلخوری و ناراحتی، توانایی عبور از شرایط و برگشت به آرامش را داشته باشند.

 

تفریح

 

یکی از راه‌های کنار هم نگه داشتن و کاهش فشار بر روی افراد تیم، تدارک لحظات جالب و فعالیت‌‌های هیجان‌انگیز برای آنان است. چرا که معمولاً افراد در هنگام تفریح بیشتر به یکدیگر نزدیک‌ و صمیمی‌تر می‌شوند و این همان چیزیست که در استارت آپ خود به آن نیاز دارید.

 

برابری میان افراد تیم

 

ایجاد حس برابری در بین افراد تیم بسیار مهم است. می‌گویند بهترین گفتگوها زمانی انجام می‌شود که هر کسی بدون در نظر گرفتن رتبه‌اش با دیگران سخن بگوید. شبکه سازی با غرور و خود بزرگ‌‎بینی به درستی پیش نخواهد رفت.

 

شفاف‌سازی در مورد اهداف کسب و کار برای افراد تیم

 

یکی از نکات مهم درتیم سازی در استارتاپ ، شفاف‌سازی هدف استارتاپ برای افراد تیم است. اینکه کاملاً توضیح دهید که هدف تیم شما چیست بسیار حائز اهمیت است. چرا که در غیر این صورت همواره افراد تیم‌تان را در شک و ابهام از مسیرشان قرار می‌دهید و این اصلاً به کمک شما نخواهد آمد.

 

در پایان با یک جمع‌بندی کلی به این نتیجه می‌رسیم که برای تیم سازی در استارتاپ باید در انتخاب افرادی که تا پایان کار با شما خواهند بود بسیار دقت کنید. روابط بین افراد در یک گروه کاری خوب، با اعتماد و احترام همراه است و هرکدام از آن‌ها با شور و شوق خاصی در پیش رفتن امور به یکدیگر کمک می‌رسانند و تیم را از استعدادهای خاص و منحصر به فرد خود بهره‌مند می‌سازند. اگر شاکله‌ی اصلی تیم خود را به درستی پایه‌ریزی کنید، افراد تیم با داشتن یک هدف مشترک، برای تحقق آن تلاش کرده و با شریک ساختن یکدیگر را در دانش‌ خود با هم به رشد و شکوفایی می‌رسند.